>
İstanbul bayanBeylikdüzü genç bayan

BAŞKENT AKTÜEL

ADEM ÖZKÖSE’NİN KONFERANSININ İPTALİNE DAVUTOĞLU’NDAN TEPKİ

ADEM ÖZKÖSE’NİN KONFERANSININ İPTALİNE DAVUTOĞLU’NDAN TEPKİ
1 views
26 Mayıs 2022 - 9:32

Davutoğlu: “Düşünceyi yasaklayan kuruma üniversite, düşünceden korkan kişiye bilim adamı denmez’’

 

 

 

Gazeteci-Yazar Adem Özköse’nin Amasya ve Tokat üniversitelerinde vereceği konferansların rektörlük tarafından iptal edilmesine Gelecek Partisi lideri Davutoğlu tepki gösterdi. Davutoğlu, Düşünceyi yasaklayan kuruma üniversite, düşünceden korkan kişiye bilim adamı denmez. Yazık ediyorsunuz bu güzel ülkeye ve bu güzel ülkenin genç beyinlerine dedi.

 

 

 

 

Gazeteci Yazar Adem Özköse’nin Amasya ve Tokat’ta Genç İHH ve Yedi Hilal’in davetlisi olarak üniversitelerde vereceği konferansların rektörlük tarafından iptal edilmesine Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu tepki gösterdi. Davutoğlu, sosyal medya hesabı Twitter‘dan, “Düşünceyi yasaklayan kuruma üniversite, düşünceden korkan kişiye bilim adamı denmez. Yazık ediyorsunuz bu güzel ülkeye ve bu güzel ülkenin genç beyinlerine! Üniversitelerimizde her düşüncenin özgürce tartışıldığı günler gelecek” ifadelerini kullandı.

 

 

 

“28 ŞUBAT’IN YASAKÇI ZİHNİYETİ 2022’NİN TÜRKİYE’SİNDE ORTAYA ÇIKTI

 

Konferanslarının iptal edildiğini Twitter’dan duyuran Özköse, “Amasya ve Tokat’da Genç İHH ve Yedi Hilal’in davetlisi olarak üniversitelerde vereceğim konferanslar rektörlük tarafından gerekçesiz iptal edilmiştir. 28 Şubat‘ın yasakçı zihniyeti 2022’nin Türkiye’sinde bu sefer de Amasya ve Tokat’ta ortaya çıkmıştır. Bugün Amasya’da yarın da Tokat’ta yasakçı rektörlere rağmen gençlerle bir araya geleceğim.

 

 

Programların saat kaçta ve nerede olacağı gün içinde ilan edilecek ve gerekli açıklama yapılacaktır. Sakın üzülmeyin
gençler. Biz ne engeller, ne yasaklar gördük.”şeklinde açıklama yaptı.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-