>
İstanbul bayanBeylikdüzü genç bayan

BAŞKENT AKTÜEL

ALİ BABACAN’DAN KHK’LILARA AÇIK ÇEK: İADE EDECEĞİZ!

ALİ BABACAN’DAN KHK’LILARA AÇIK ÇEK: İADE EDECEĞİZ!
52 views
17 Mayıs 2022 - 9:40

Deva Partisi Genel Başkanı  Ali Babacan sosyal medya hesabından KHK lıların tüm haklarının iadesi hakkında açıklamada bulundu.

 

 

Deva Partisi “mağduruz”  algısı yaparak kamuoyu oluşturmaya çalışan “KHK lı” diye tabir edilen kesime şirinlik yapmaya devam ediyor.

 

 

Deva partisi kurucu üyelerinden Metin Gürcan‘ın Fetö terör örgütü kapsamında Askeri Casusluk iddiasıyla tutuklanması, Kastamonu il Başkanı Mustafa Günaydı’nın fetö soruşturmasında tutuklanması ve tutuklama sonrası “Bizim İl başkanımız Mustafa Günaydı değildir” diyerek inkar edip yalanlanması ve buna benzer fetö kapsamında geçmişte özellikle Adalet Bakanlığı’nın kapısının sonuna kadar fetöcü kadrolara açan şaibeli isimlerin partide görev alması yetmezmiş gibi, şimdide toptancı bir yaklaşımla “Tüm KHK lıların göreve iade edeceğini ve tüm mali ve sosyal haklarını vereceklerini” belirtti.

 

 

Ali Babacan twitter hesabından yapmış olduğu paylaşımda:

 

 

“Kamu görevine iade edeceğimiz tüm KHK’lıların yasal, mali ve sosyal haklarını iade edeceğiz. Haklarındaki kısıtlamaları kaldıracağız. İsimlerinin yer aldığı tüm listeleri kamu kurum ve kuruluşlarının kayıtlarından sileceğiz.” ifadelerinde bulundu.

 

Çalınan sorularla haketmedikleri halde bu milletin hakkını yiyerek belirli görevlere getirilen, bağış, kermes, himmet vb bu yapıya gönülden bağlı olup sahiplenen, devletin değil de abilerinin emrini yerine getirip tetikçilik yapan, 15 temmuzda milletin evlatlarını katledenleri eğitip, yetiştiren ve buna benzer bir çok teröristçe faaliyetlerde bulunan yapıyı aklama ve göreve iade etme sözü vermesi,  üstelik kaybedilen tüm zararların tazminine yönelik paylaşımı Ali Babacan ve ekibi kime hizmet ediyor sorusunu gündeme getirdi.

 

 

Elbette ki gerçekten masum ve mağdur olmuş çok küçükte olsa bir kesim olabilir.

 

Lakin toptancı bir yaklaşımla “tüm KHK’lılar  ” tabirini kullanması geldikleri çizgiyi ve KHK PARTİSİ olma yolundaki gayretlerini ve misyonunu kamuoyunun takdirine bırakıyoruz.

 

 

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-