>
İstanbul bayanBeylikdüzü genç bayan

BAŞKENT AKTÜEL

BAYRAMDA HAVALAR NASIL OLACAK?

BAYRAMDA HAVALAR NASIL OLACAK?
5 views
30 Nisan 2022 - 6:04

METEOROLOJİ BAYRAMDA HAVA DURUMU AÇIKLAMASI YAPTI

 

 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, bayram boyunca ülke genelinde yağışlı hava beklenirken, yurt genelinde sıcaklıkların azalacağının tahmin edildiğini duyurdu.

 

 

Meteorolojinin  yapmış olduğu hava tahminine göre:

 

 

Bayramın 1. günü (2 Mayıs 2022 Pazartesi): Marmara’nın güneyi ve doğusu, Ege, Akdeniz, İç Anadolu’nun batısı ve Orta Karadeniz ile Doğu Anadolu’nun kuzeyinin ve doğusunun yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

 

 

Bayramın 2. günü (3 Mayıs 2022 Salı): Ege ve Akdeniz kıyı şeridi hariç yurt genelinde yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor.

 

 

Bayramın 3. günü (4 Mayıs 2022 Çarşamba): İç Anadolu, Doğu Akdeniz, Karadeniz’in iç kesimleri ve Doğu Anadolu’nun sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.”

 

 

Üç büyük ilde havalar nasıl olacak?

 

 

Meteoroloji’nin açıklamasında Ankara, İstanbul ve İzmir’de bayram boyunca hava durumu tahminleri ise şu şekilde:

 

 

ANKARA: 5 gün boyunca aralıklı-yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, günün en yüksek sıcaklığı 17 ila 21 derece arasında,

 

 

İSTANBUL: Bayramın birinci günü akşam saatlerinde, ikinci günü ise sabah saatlerinde aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, üçüncü günü parçalı bulutlu, günün en yüksek sıcaklığı 17 ila 20 derece arasında,

 

İZMİR: Bayramın birinci günü sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer günler parçalı bulutlu, günün en yüksek sıcaklığı 22 ila 25 derece arasında.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-