>
İstanbul bayanBeylikdüzü genç bayan

BAŞKENT AKTÜEL

BU ÜLKE DE SÖYLENEN EN BÜYÜK YALANLAR

BU ÜLKE DE SÖYLENEN EN BÜYÜK YALANLAR
205 views
07 Kasım 2021 - 19:57

Dürüst olalım dürüst!

Bu malum milletin vekili değil,milletin kapısında UŞAK bile olamayacak, siyasetin zengin ve şımarık çocuğu   kameraya yakalandı. Hep beraber bence dozu az olmakla birlikte tepkimizi gösterdik. Peki ya kameraya  yakalanmayanlar ne olacak?

Bugün buna tepki gösteren bir çok siyasetçinin ve bürokratın kapalı kapılar ardında Şehit yakınları ve gazilerimize yaptıkları muamelelerden haberiniz var mı?

Daha makam odalarının kapıları çalmadan “yine ne istemeye geldi yüzsüzler” deyip,  yüzüne karşı “Aslanım bu vatan size minnettar “diyenlerin sayısı öyle çok ki anlatamam.

Çekenler bilir.

Adını park, bahçe ve caddelere verip, seneden seneye bir gün mezarının başında resim çektirip,  evlerine kamera ordusu ile ziyaret tertip edip şehit ve gazilere görev yaptığını zannedenlerin kaç  gazi ve Şehit yakınına dava açtıklarını duymadınız sanırım.

Şehit yakınları ve gazilerin çalıştığı kurumlarda sözde sorumluk sahibi yönetici ve bürokratların daha doğru bir tabirle EFENDİLERİN ,  sağda solda” iyi ki gazi olmuşlar, iyi ki yakınını şehit vermiş “ serzenişlerini ve şikayetlerini duyanınız var mı?

Önemli gün ve kutlamalar da, sırf protokolü yerine getirmek için samimiyetsizce davetler ve organizasyonlarda bulunan EFENDİLERİN, deri koltuklarda yazın serin gölgelik altında, kışın ısıtıcının sıcaklığında, önünde delux çerez tabağı ile  oturup baş rol karakteri gibi pozlarda bulunurken, kahramanlık nutukları atarken, bu uğurda bedel ödeyenleri  FİGÜRAN yerine koyup, ya ayakta, ya da çivisi çıkmış paslı sandalyeler de misafir edenlerin malum vekilden aşağı kalır tarafı yoktur.

Anayasanın gazi ve şehit yakınları için belirtiği kanun ve yasaya aykırı harekette bulunan, kanunda belirtilen ifadeye aykırı bir hayat yaşamalarına kulaklarını tıkayıp, gözlerini kapatan, telefonlarını engelleyen, randevu taleplerine  cevap vermeyen, bazı gazileri bir ekmeğe muhtaç bırakan, klimalı odalardan ve klimalı özel araçlarda aldıkları ballı maaşlarla caka satıp,  bu işin edebiyatını yapanların bu vekilden aşağı kalır tarafları yoktur.

Askerlik şubeleri önünde sıraya girip slogan atanların, sosyal medyalarında  resim ve video çekip kahramanlık taslayanların, ağızlarından MİLLİ kelimesini düşürmeyip daha sonra BEDELLİ ASKERLİK kuyruğunda sıra bekleyenlerin, konak ve villalarında partiler düzenleyip, yanında çalışan garibin hakkını yiyenlerin ve o gariplerin çocuklarının şehit olmasından sonra timsah gözyaşları döküp, profilinde TÜRK BAYRAĞI açanların o vekilden aşağı kalır yanı yoktur.

Belki kameraya yakalanmıyorlar ama bizleri yaratanın Münker ve Nekir kamerasından kaçamayacaklar.

Anlatacak ve yazılacak o kadar olumsuzluklar var ki. Ne kalem dayanır ne de kağıt.

Bu ülke de maalesef özellikle sosyal medya platformu yalanın, samimiyetsizliğin, takiyyenin, içi boş dindarlığın, sahte vatanseverliğin, çakma Atatürkçü’lüğün, menfaate dayanan milliyetçiliğin yuvası olmuştur.

Bu platfomlar da bişeyler yazıp paylaşan, takipçisi ve beğenisi çok olan ADAM sıfatına konulmaktadır.

Ortalık MAVİ TIK lı bir çok müptezellerle dolup taşmaktadır.

Yalan ve samimiyetsizlik maalesef bu kadirşinas toplumun ciğerlerine nüfus etmeye başlamıştır. Kimse aynaya bakmıyor. Bendense  yaptığı yanlışta olsa bir bildiği var, karşı cenahtansa  doğru bile söylese fitneci ilan ediliyor. Rotamız şaşmış. Ölçümüz kaçmış. Sabrımız taşmış.

Feryat edenleri değil, Mavi Tık lıları duyuyoruz. Mazlumun sesini değil, gücü elinde tutanların naralarını duyuyoruz. Herkes kendi menfaatini resim yapmış ve adına ADALET koymuş.

Medya ise haber değil BÜYÜCÜLÜK mesleğini icra ederken, siyaset zenginlerin oyuncağı olmuş.

Hani eskiler derler ya : Garibin çilesi ölünce biter. Elhak doğrudur. Bunca yalanın, girift ilişki ve çirkinliklerin, samimiyetsizliklerin,  yalanın, riyanın, büyücülerin sahne aldığı bu imtihan dünyasında  oyuncak olan garibin çilesi ölünce bitecek ama :

HESAP BİTMEYECEK.

YENİ BAŞLAYACAK

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-