>
İstanbul bayanBeylikdüzü genç bayan

BAŞKENT AKTÜEL

ELON MUSK TÜM ŞİRKETLERİNİ “X HOLDİNG” ALTINDA TOPLUYOR

ELON MUSK TÜM ŞİRKETLERİNİ “X HOLDİNG” ALTINDA TOPLUYOR
2 views
22 Nisan 2022 - 6:49

Elon Musk, şirketlerini “X Holding” çatısı altında mı toplayacak?

 


 

Milyarder iş insanı Elon Musk, X Holding’i kurdu

 

Milyarder iş insanı Elon Musk, bir holding şirketleri üçlüsü kurdu ve potansiyel olarak milyardere tüm ticari girişimlerini tek çatı şirket altında toplanması sürecinde olduğu konuşuluyor.

 

 

Bloomberg’in haberine göre, resmi makamlara sunulan kayıtlarda, her biri “X Holding” isminin bir varyasyonu olan yeni şirketler bu hafta Delaware’de kurulduğu yer aldı. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na yapılan bildirimlere göre, Musk ve yatırım ortakları, Twitter hisselerinin satın alınmasını finanse etmek için kuruluşlardan birine bir ihale teklifinde para yatırmanın yanı sıra bir yan kuruluş sosyal medya firmasıyla birleşmeyi de seçenek olarak olarak görüyor.

 

X ismi kurulacak şirketin ipucu oldu

 

 

Holding şirketlerinin, Tesla Inc. ve Space Exploration Technologies Corp. dahil olmak üzere Musk’ın mevcut işleriyle herhangi bir bağlantısı olup olmayacağı net olmasa da isim bir ipucu sunuyor. 2012’ye kadar bir çatış şirket kurmayı düşündü ve 2020’de ona “X” demenin “iyi bir fikir” olduğunu söyledi. Musk, başlattığı ve sonunda PayPal ile birleştiği çevrimiçi ödeme şirketinin adı olan “X.com” alan adının da sahibidir.

 

Musk, e-postayla gönderilen bir yorum talebine hemen yanıt vermedi.

 

 

Zorluklarını dile getirmişti

 

 

İş çıkarları arasında Neuralink ve Boring Co’nun da yer aldığı girişimci, geçen hafta TED’den Chris Anderson ile yaptığı bir tartışmada bu fikri reddetmedi, ancak böyle bir holding şirketi yaratmanın “zor” olacağını söyledi. Tesla, halka açık olarak işlem görüyor ve “Tesla ve SpaceX’in yatırımcı tabanı ve Boring Co. ve Neuralink oldukça farklı.”

 

 

Şirketlerini tek bir ana kuruluş altında birleştirmek için Musk, 2015 yılında Alphabet Inc adlı yeni bir holding şirketi oluşturmak için kendisini yeniden yapılandıran Google gibi diğer teknoloji devlerinin ayak izlerini takip etmek zorunda kalacaktı. Ancak ayrıca SpaceX’i de satın alması gerekecekti. Özel olan ve değerlemelerinin son yıllarda arttığını gören Neuralink ve Boring. Anderson’a, “Bunları bir araya getirmek o kadar kolay değil” dedi.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin