>
İstanbul bayanBeylikdüzü genç bayan

BAŞKENT AKTÜEL

EY PENSİLVANYA DİYENLER, KENDİ PENSİLVANYALARINI OLUŞTURUYOR

EY PENSİLVANYA DİYENLER, KENDİ PENSİLVANYALARINI OLUŞTURUYOR
3 views
24 Mayıs 2022 - 16:09

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin haftalık meclis grubunda açıklamalarda bulundu.

 

 

“Bir çürüme görüyoruz devlette. Kimin ne yaptığı belli değil, kimin hangi kararı aldığı belli değil” dedi.

 

Kemal Kılıçdaroğlu’nun konuşması satırbaşlarıyla şöyle:

 

 

“Toplu kaçış planı yürürlükte”

 

 

“-Milletimiz hatırlayacaktır. Bu kürsüde “Atatürk Hava Limanı pistlerinin kırılmasında tek bir mürekkep damlası olan herkes sorumludur” dedim. “Tek bir mürekkep damlası olan herkes sorumludur” dedim.”

 

“-Suça bulaşmış bürokrat, beni iyi dinle kardeşim. Sen bunların suç çarkını döndürürken, bunlar seni kendilerini kurtarma planlarının içine hiç dahil etmiyorlar. Kendilerini kurtarmak istiyorlar ama kurtarma planlarının içine seni bürokrat olarak asla dahil etmiyorlar.”

 

“-Evet, toplu bir kaçış planı yürürlükte, toplu bir kaçış planı yürürlükte. Bu işlenen suçlardan sana rol biçtiler. Değişim geldiğinde halinin nice olacağını ise inan hiç umursamıyorlar.”

 

“-Kaçmanın hazırlıklarını hızlandırdılar. Erdoğan, vakıf süsü verdiği Türkiye merkezli paralel yapılarla yurtdışına devasa paralar aktarıyor.”

 

“-Bir daha ifade edeyim: Erdoğan yurtdışına devasa paralar aktarıyor, vakıf süsü veriyorlar bunlara. Bu yurtdışındaki yapıların başında da Erdoğan’ın aile bireyleri geliyor.”

 

“-Taşınan kara paralarla, yurtdışında kurdukları bu paravan kurum üzerinden o yabancı ülkede oturma ve çalışma izni çıkartmak istiyorlar. Oturma ve çalışma izni çıkartmak istiyorlar bu paravan yapılar üzerinden.”

 

“-Bu birkaç yüz kişiyle sınırlı, izin çıkarma peşindeler. Yani “Ey Pensilvanya” diye bağıranlar, şimdi kendi Pensilvanya’larını oluşturma telaşındalar.”

 

“-Şunu çok iyi bilmen gerekiyor suça bulaşmış bürokrat: Bu birkaç yüz kişilik kurtarma operasyonunda sen asla yoksun. O uçaklarda yeri ayrılanlar arasında da sen olmayacaksın. O uçağın kapısı sana hiç açılmayacak. Ben en iyisi bu akşam saat 22:00’de bu skandalı açıklayayım, sen de beni dinle.”

 

“-Amacım pisliğe bulaştırdıkları seni, bu sarmaldan yol yakınken kurtarmaktır. Dedim ya, Kılıçdaroğlu’nun son iyiliği olsun. Senin üzerinden bitkisel hayata soktukları devleti yeniden canlandırmaktadır.”

 

-Bir de bir vatandaş düşünün, ihtiyaç kredisi çekecek. Daire almak için değil, yani gidecek 50 bin lira ihtiyaç kredisi alacak. Onun faizi yüzde 27. Zengine verirken yüzde 11, fakire verirken yüzde 27. Bu da alt gelir gruplarından, üst gelir gruplarına kaynak aktarmaktır. Neden bu kadar derin bir ekonomik buhran ile karşılaşıyoruz? İşte temel sebebi bu.”

 

-Siyasallaşmış yargıyla, mafya ile, mafya ile fotoğraf çektirenlerle, uyuşturucu baronları ile, bütün paramiliter yapılarla, 5’li çetelerle, trol ağlarıyla, yandaş medya ve onların beslemeleriyle ancak ve ancak biz kavga edebiliriz.”

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-