>
İstanbul bayanBeylikdüzü genç bayan

BAŞKENT AKTÜEL

JANDARMA “DOLANDIRILACAK” ŞAHSI BULUP DOLANDIRILMAYI SON ANDA ÖNLEDİ

JANDARMA “DOLANDIRILACAK” ŞAHSI BULUP DOLANDIRILMAYI SON ANDA ÖNLEDİ
5 views
22 Nisan 2022 - 13:20

Dolandırıcılık son anda önlendi

 

Askeri personel olduklarını belirtip, telefon ile aradıkları şahsın bir soygun olayına karıştığını, 70 bin lira vermesi halinde ise bu olaydan kendisini kurtarabileceklerini belirten dolandırıcılara istediği paranın ödenmesi son anda önlendi.


 

 

KENDİLERİNİ ASKERİ PERSONEL OLARAK TANITTILAR

 

 

Yozgat’ın Sorgun ilçesinde telefonla aradıkları şahsın 70 bin lirasını dolandırmaya çalışılmasına Jandarma son anda müdahale ederek, dolandırıcılık olayı önlendi.

 

Edinilen bilgilere göre, Sorgun ilçesinde H.Y. isimli şahıs, kendilerini askeri personel olarak tanıtan şüphelilerin, Belencumafakılı köyünde yaşana 33 yaşlarındaki B.Y. isimli yeğenini telefonla aranarak, bir soygun olayına karıştığını, kimlik bilgilerinin ellerinde olduğunu, bu olaydan kendisini kurtarabilmesi için 70 bin lira parayı banka hesap numarasına göndermelerini istediklerini aktardı. Aynı şahıs, yeğenin evindeki altınları alıp gittiğini, altınları bozdurup şüphelilerin verdiği hesaba havale edeceğini 112 acil ihbar hattına iletti.

 

 

 

 

 

 

 

JANDARMA EKİPLERİ “DOLANDIRILACAK” ŞAHSI BULDU

 

 

Yozgat İl Jandarma Komutanlığına bağlı ekipler, ihbar üzerine harekete geçti. B.Y. isimli şahsa telefonla ulaşılmaya çalışıldı, sonuç alınamadı. Bunun üzerine devriye ekipleri Sorgun ilçesinde mağdur şahsın altınları bozdurabileceği kuyumcu dükkânları ile ATM’ler kontrol edildi. B.Y. isimli mağdur, Sorgun ilçe merkezinde bir kuyumcu dükkânında altınlarını bozdurup, toplam 70 bin lirayı kuyumcudan dolandırıcılara ait internet banka IBAN hesap numarasına havale etmek üzereyken görülüp, son anda müdahale edilerek havale yapılması önlendi.

 

B.Y. isimli şahıs, kendisini arayan ve askeri personel olduğunu söyleyenlerin inandırıcı olduklarını, bu nedenle çok korktuğunu, elinde bulunan altınları kuyumcuda bozdurup havale yapmak istediğini söyledi. Şahsa jandarma müdahale edip, havaleyi iptal etti. Sorgun Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde dolandırıcılık olayına karışan şüpheli şahısların yakalanmasına yönelik çalışma başlatıldı.

 

kaynak: Ajans Bizim

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-