>
İstanbul bayanBeylikdüzü genç bayan

BAŞKENT AKTÜEL

MAMAK BELEDİYESİNDE ÇALIŞAN MURAT KÖSE’NİN KABİLESİNİ AÇIKLADI

MAMAK BELEDİYESİNDE ÇALIŞAN MURAT KÖSE’NİN KABİLESİNİ AÇIKLADI
105 views
01 Nisan 2022 - 19:13

Mamak’ta CHP’li Meclis üyesi, AKP’li başkana tek tek saydı; ”İşte sizin kabile üyeleriniz, kayınço, yeğen…”

 

“Ben Büyükşehir Belediyesi’nde araştırdım, herhangi bir kabile üyesi göremedim ama Mamak’ta bayağı var

 

Mamak Belediye Başkanı Murat Köse geçtiğimiz günlerde Ankara Büyükşehir Belediye meclisinde yapmış olduğu bir konuşmada, Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş için “Kabile belediyeciliği yapıyor” ithamında bulunmuştu.

Bugün yapılan Mamak belediye meclisinde CHP’li meclis üyesi Ferat Tokmak , Murat Köse ile ilgili çeşitli iddialarda bulundu.

 

Mamak Belediyesi Meclis’inde konuşan CHP’li Meclis üyesi Ferat Tokmak, AKP’li Mamak Belediye Başkanı ve Ankara Büyükşehir Belediyesi AKP Grup Başkanvekili Murat Köse’ye, “Sizin bir konuşmanız var, Büyükşehir Belediyesi’ndeki başkan ve kabile üyeleriyle ilgili. Şimdi kabile üyeleri ne? Bir reisin altında kendi eşi, dostu, akrabası. Ben Büyükşehir Belediyesi’nde araştırdım, herhangi bir kabile üyesi göremedim ama Mamak’ta bayağı bir araştırma yaptım burada bayağı bir kabile üyesi var. Sizin kabilenizin üyeleri. Bir kaç tane örnek vermek istiyorum” diyerek isimleri tek tek saydı.

 

 

Ferat  Tokmak yapmış olduğu konuşmasında “Murat Efe,  şirket müdürü, kayınçonuzmuş. Mehmet Duran,  özel kalem müdürünüz, yeğeninizmiş, Metehan Güler, ablanızın oğluymuş, Yine kabile üyelerinizden Yaşar Paça’nın oğlu Selahattin Paça,  çevre korumada…  Damadı Fırat bey,  işletme müdürlüğünüzde… Muhiddin Güngör’ün de yeğeninin belediyede çalıştığını gördük. Yani anlattığınız o tarif(kabile belediyeciliği) tam da Mamak Belediyesi’ne uyuyor” dedi

 

Tokmak konuşmasını “Gördüğünüz gibi kabile üyeleri burada” sözleriyle bitirdi.

 

 

 

 

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-