>
İstanbul bayanBeylikdüzü genç bayan

BAŞKENT AKTÜEL

MUTFAK YANGINLARINA SON! YENİ NESİL MUTFAK TEZGAHI

MUTFAK YANGINLARINA SON! YENİ NESİL MUTFAK TEZGAHI
1 views
10 Mayıs 2022 - 9:50

Mutfak ve ocak pişiriciliğinde  “devrim”

 

 

Güneş ve rüzgar enerjisi ile mutfaklarda ve ocaklarda seramiğin şıklığını ve konforunu teknolojiyle birleştirip üzerinde yemek pişirilebilecek mutfak tezgahı üretti.

 

 

Genç girişimci ve iş insanı Recai Üçok, mutfaklarda doğalgaz ve LPG kullanmadan tamamen güneş ve rüzgar enerjisi ile mutfaklarda ve ocaklarda seramiğin şıklığını ve konforunu teknolojiyle birleştirip üzerinde yemek pişirilebilecek mutfak tezgahı üretti. Üçok, Dexcook pişirici sistemleri ile tüm dünyada mutfak ve pişirme anlayışını değiştireceklerini bildirdi.

 

 

 

 

AR-GE Merkezi İstanbul, üretim yeri Manisa’da bulunan ve Dexcook markasını yaratan genç girişimci Recai Üçok, fosil yakıtların tükenmek üzere olduğunu anımsattı. Geleceğin sürdürülebilir enerjide olduğunu belirten Üçok, şunları kaydetti:

 

‘’Önümüzdeki yüzyılda her alanda güneş ve rüzgardan elde edilen sürdürülebilir enerji kullanımı yaygınlaşacak. Bunda en önemli dönüm noktalarından biri de mutfaklarda yaşanacak. Dönüşüm için çözüm bizden geliyor. Dexcook pişirici sistemleri ile tüm dünyada mutfak ve pişirme anlayışını değiştirmeye hazırlanıyoruz.’’

 

 

AVRUPA’DA 32 ülkeye ihracata başlıyor

 

 

Dexcook pişirici sistemlerinin yüzde 100 yerli sermaye olduğunu, güneş ve rüzgar enerjisiyle çalıştığını anlatan Üçok, şöyle devam etti:

 

‘’Dexcook pişirici sistemleri ile enerjide dışa bağımlılık azalacak. Mutfaklarda ve ocaklarda doğalgaz kullanımı son bulacak. Ekonomik yararlarıyla zaman tasarrufu sağlayan, doğayla dost yeni nesil teknolojisiyle bu buluşumuz dünya devlerinin dikkatini çekti.

 

 

 

 

Türk markası olarak dünya mutfaklarında devrim yaratacak inovatif buluşumu satmayacağım. AR-GE aşaması, patent, AB uyumluluk testleri, güvenlik testleri, uluslararası sertifikalar gibi emek ve zaman gerektiren uzun, zorlu süreçler sonucunda dünya çapında geçerli tüm belgeleri tamamladık. Manisa’da kurduğumuz fabrikamızda yıllık 470 bin parça üretim kapasitesine ve 220 personele sahibiz. Avrupa’da 32 ülkeye ihracata başlıyoruz.”

 

 

Her yerde kullanılıyor

 

 

Seramiğin şıklığını ve konforunu teknoloji ile birleştiren ve üzerinde direkt yemek pişirebilecek Dex Cook mutfak tezgahı ile zamandan da tasarruf edileceğini anlatan Üçok, şöyle konuştu:

 

‘’Ekonomik, hızlı ve çevreci yerli buluş yarattık. Geleneksel ocakta 14 dakikada kaynayan 1 litre su, burada sadece 4 dakikada üstelik yüzde 45 daha az enerji harcayarak kaynatılabiliyor. Hem hızlı hem ekonomik. Tamamen yerli yazılım bir uygulamayla akıllı ev sistemleriyle uyumlu çalışıyor. Tezgah, masa, ada gibi eşyalara entegre edilerek çok işlevli kullanımla mutfaklarda yer kazanılıyor. Kara, hava ve denizde, ev, ofis, cafe, restoran, tekne, yat, karavan, uçak her yerde kullanılabiliyor. Küçük mutfaklardaki kısıtlı alanları arttırarak yer kazandıran kullanışlı bir çözüm. Her çeşit tasarıma uygun olduğu için mimarlara, tasarımcılara farklı konseptlerde çalışma özgürlüğü sunuyor.”

 

 

“Mutfak kaynaklı yangınlar sona erecek”

 

Mutfak ve ocaklarda yangın güvenliğinin çok önemli olduğunu ifade eden Recai Üçok, “Tüm güvenlik testlerinden başarıyla geçtik. Çocuk kilidi, zaman kontrol yazılımı, hareket algılayıcı, aşırı ısı artışında kendini kapatma gibi yüksek güvenlikli çoklu koruma sistemlerine sahip ürününün yapımında sıcaklığa yüksek toleranslı, yanmaz çok özel seramik malzemeler kullanıldı. Bu yeni nesil sisteme geçildiğinde mutfaklarda pişirme kaynaklı yangınlar da olanaksız hale gelecek, ocakta yemeği unutmanız artık bir yangın sebebi olmayacak” dedi.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-