>
İstanbul bayanBeylikdüzü genç bayan

BAŞKENT AKTÜEL

ÖĞRENCİLERE YÖNELİK DOĞA VE BİYOÇEŞİTLİLİK EĞİTİMLERİ

ÖĞRENCİLERE YÖNELİK DOĞA VE BİYOÇEŞİTLİLİK EĞİTİMLERİ
106 views
21 Mayıs 2022 - 16:00

Miniklere Doğa ve biyoçeşitlilik eğitimi

 


 

Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan program kapsamında öğrencilere yönelik doğa eğitimleri devam ediyor.

 

 

 

 

11 binin üzerinde bitki türü, 20 bin civarında omurgalı ve omurgasız türü ile biyoçeşitlilik açısından dünyanın en zengin ve şanslı ülkeleri arasında yer alan Türkiye’de geleceğin teminatı minik öğrenciler, doğa hakkında bilgi edinirken, doğal ortamı da gezerek gözlem yapıyor.

 

 

 

 

DKMP Sinop Şube Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığı ile işbirliği yaparak, Sarıkum Yaban Hayvanı Rehabilitasyon ve Kurtarma Merkezi’nde düzenlenen eğitime 22 öğrenci katıldı. Merkez Şefliği Veteriner Hekimi Ali Çalışkan öğrencilere, yaban hayvanlarının tedavi süreçleri hakkında bilgiler aktardı. İl Jandarma Komutanlığı Çevre Timi ise yaban hayvanlarını koruma ve kurtarma faaliyetlerinde neler yaptıklarını anlattı. Doğadaki muhteşem güzellikler ile alakalı öğrencilere farkındalık yaratmak amacıyla Sarıkum Tabiatı Koruma Alanı’nda ‘Farkında mısın?’ temalı kuş gözem etkinliği gerçekleştirildi. Doğa Eğitim Merkezinde ise öğrencilere, Orman Yüksek Mühendisi Ümit Taşdemir, Sarıkum Tabiatı Koruma Alanı ve sulak alanların önemi hakkında sunum yaptı.

 

 

 

Biyoçeşitlilik anlatıldı

 

 

 

Kayseri DKMP Müdürlüğü personeli, Cevdet Sunay Ortaokulu, Mehmet Tarman Ortaokulu, Av. Ahmet Ulucan Ortaokulu, Dr.Faruk Sükan Ortaokulunda ‘Tabiatı Koruma, Biyoçeşitliliğin Önemi ve Biyokaçakçılık’ konularında eğitim çalışması yaptı.

 

 

 

 İklim değişikliği, kaynakların aşırı ve bilinçsiz kullanımı, çevre kirliliği gibi sebeplerden tahrip olan biyolojik çeşitliliğin önemine vurgu yapmak için düzenlenen eğitimde tabiatı koruma, endemik ve nesli tehlike altında bulunan türlerinin tanıtımı gibi konularda öğrenciler için bilgilendirme yapıldı.

 

 

Nevşehir DKMP Şube Müdürlüğü tarafından da, Göreme Ortaokulu, Kavak Ortaokulu, Yavuz Sultan Selim Han Ortaokulu, İstiklal Ortaokulu ve Gazi Osman Paşa Ortaokulu öğrencilerine yönelik Tabiatı Koruma, Biyoçesitliliğinin Önemi ve Biyokaçakçılık konularında bilgilendirme yapıldı.

 

 

Kırşehir DKMP Şube Müdürlüğü ekipleri de, yaban hayatı, doğa koruma, biyolojik çeşitlilik ve tabiat eğitimlerini sürdürüyor. Kurum içerisinde bulunan tahnit sanatı ile oluşturulan Tabiat Müzesi ve Aşıkpaşa Tabiat Parkı tanıtımı yapılarak, öğrenciler bilgilendirildi. Tabiat Müzesini ziyaret edenlerin sayısının da her geçen gün artmaya devam ettiği bildirildi.

 

AJANS BİZİM

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-