>
İstanbul bayanBeylikdüzü genç bayan

BAŞKENT AKTÜEL

ÖMÜR BOYU HAPİS CEZASI İSTENEN METİN GÜRCAN SALIVERİLDİ

ÖMÜR BOYU HAPİS CEZASI İSTENEN METİN GÜRCAN SALIVERİLDİ
8 views
12 Mayıs 2022 - 9:12

Deva Partisi kurucularından Metin Gürcan tutuklu olduğu Sincan Cezaevinden salıverildi

 

 

Askeri ve siyasi casusluk” yaptığı iddiasıyla müebbet hapis cezası istemiyle yargılanan Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi kurucu üyesi Metin Gürcan’ın, mahkemenin tahliye kararının ardından dün gece Sincan Cezaevi’nden salıverildi.

 

 

“Askeri ve siyasi casusluk” yaptığı iddiasıyla müebbet hapis cezası istemiyle yargılanan Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi kurucu üyesi Metin Gürcan’ın, mahkemenin tahliye kararının ardından dün gece Sincan Cezaevi’nden salıverildi.

 

 

Ömür boyu hapisle yargılanan Metin Gürcan’ın salıverilmesi Adalet sisteminin ne halde olduğunun görülmesine bir örnek teşkil etti.

 

 

 

Savcılık salıverilmesine itiraz etti

 

 

“Askeri ve siyasi casusluk” ve “devletin gizli kalması gereken bilgilerini açıklama” suçlamasıyla ömür boyu hapis cezası istemiyle Ankara 26. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılaması süren DEVA Partili Metin Gürcan dün yapılan duruşmada tahliye edilmişti. Kararın ardından Gürcan dün gece Sincan Cezaevi’nden çıktı.

Gürcan’ın tahliye kararına savcılık dün itiraz etti. Savcılık itirazının Ankara 27. Ağır Ceza Mahkemesi’nde bugün karara bağlanması bekleniyor.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-