>
İstanbul bayanBeylikdüzü genç bayan

BAŞKENT AKTÜEL

SINAV SORULARINI ÇALIP MAĞDUR EDEBİYATI YAPAN HARAMZÂDELERE OPERASYON

SINAV SORULARINI ÇALIP MAĞDUR EDEBİYATI YAPAN HARAMZÂDELERE OPERASYON
4 views
10 Mayıs 2022 - 8:48

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nca fetö terör örgütü tarafından Askeri okullara giriş ve personel alımları için yapılan sınavlarda soruları çaldıkları ve sınava girdikleri şüphesi ile 12 ilde gözaltı kararı verdi.

 

 

Kamuoyunda mağdur algısı yapan, amaçlarına ulaşmak için herşeyi mübah sayan, bu uğurda hırsızlık yapan, kul hakkı yiyen, hatta kan bile döken FETÖ  terör örgütü mensubu olduğu iddiasıyla ülke genelinde operasyon emri verildi.

 

 

 

“Mağduruz” algısı ile özellikle KHK lılar üzerinden topluma sözde masumiyet karinesine bürünmeye çalışan,  bu konuda edebiyat yapan hırsızlara yönelik yapılan çalışmalarda Ankara merkezli  ilk olarak 12 ilde 28 kişi hakkında gözaltı kararı verilirken, yapılan operasyonun genişlemesi bekleniyor.

 

 

Operasyonun genişlemesi bekleniyor

 

 

Özellikle Jandarma ve Kara Kuvvetleri personeli alımlarında, sınav sorularının dışarıya aktarılmasına yönelik yürütülen soruşturmada şimdilik 12 ilde gözaltı kararları verildi.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Terör Suçları Soruşturma Bürosunca yürütülen soruşturma kapsamında 2012, 2014 ve 2015 yıllarında Jandarma Astsubaylık Sınavında, “FETÖ” üyesi olduğu iddia edilen bazı kişilerin sınav sorularını Cemaat üyelerine dağıttığı, Jandarma Astsubay Temel Eğitim Kursu mülakatlarında da usulsüzlük yapıldığı iddia edildi.

Toplam 28 şüpheli hakkında Ankara merkezli 12 ilde gözaltı kararı verildi.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-