>
İstanbul bayanBeylikdüzü genç bayan

BAŞKENT AKTÜEL

YOZGAT MERKEZLİ 6 İLDE DAEŞ OPERASYONU

YOZGAT MERKEZLİ 6 İLDE DAEŞ OPERASYONU
3 views
24 Mayıs 2022 - 7:18

Yozgat merkezli 6 ilde DEAŞ operasyonu

 

 

 

Eş zamanlı olarak 6 ilde gerçekleştirilen operasyonda, 2’si üst düzey yöneticisi olduğu belirtilen 8 yasadışı DEAŞ örgütü mensubu yakalandı, 5’i tutuklandı.

 

 

 

Yozgat merkezli 6 ilde eş zamanlı olarak gerçekleştirilen operasyonda, “DEAŞ silahlı terör örgütü adına çatışma bölgelerinde eylemlere katıldıkları” öne sürülen 9 kişinin yakalanmasına yönelik düzenlenen operasyonda “2’si üst düzey yöneticisi” olmak üzere 8 kişi yakalandı. 5 kişi tutuklanarak cezaevine konuldu.

 

 

 

 

Edinilen bilgilere göre, Yozgat İl Jandarma Komutanlığı tarafından, terör örgütlerinin faaliyetlerinin ortaya çıkartılması maksadıyla yürütülen istihbarat çalışmaları değerlendirilerek, operasyon düzenlendi. “DEAŞ silahlı terör örgütü adına çatışma bölgelerinde örgütün silahlı eylemlerine katıldıkları, illegal yollardan Türkiye’ye giriş yaparak örgütsel faaliyetlerine devam ettikleri” belirtilen 9 şüphelinin yakalanması amacıyla çalışma başlatıldı.

 

 

ÜST DÜZEY İKİ ÖRGÜT MENSUBU YAKALANDI

 

 

Yozgat Cumhuriyet Başsavcılığının koordinesinde Yozgat merkezli olarak yürütülen soruşturmada İstanbul, Adana, Şanlıurfa, Kahramanmaraş ve Çorum illerinde eş zamanlı operasyon düzenlendi. Aralarında örgütün üst düzey iki mensubunun da bulunduğu 8 örgüt mensubu yakalanarak, gözaltına alındı. Şüpheli şahısların saklandıkları ev ve eklentilerinde yapılan aramalarda ele geçirilen dijital materyallerin incelenmesinde çok sayıda örgütsel doküman ele geçirildi.

 

 

 

Adli makamlara sevk edilen 8 kişiden 5’i tutuklandı, 3 kişi ise adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı. Yasadışı yollardan yurtdışına kaçtığı tespit edilen bir şüpheli şahıs hakkında ise yakalama kararı çıkartıldı.

Jandarma Genel Komutanlığınca yapılan operasyonlar ile DEAŞ silahlı terör örgütüne savaşçı temin eden ve örgütsel yapılanma içerisinde bulunan uyuyan hücrelere büyük bir darbenin vurulduğu, terör örgütleri ile mücadeleye kararlılık ile devam edildiği bilgisi paylaşıldı.

 

AJANS BİZİM

 

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-